home

QL - Ледени чаеви

QL –Леден чај брусница и малина

Proizvod

Дали ви се допаѓа концептот за леден чај со вкус на брусница и малина? Не сте сигурни? Ништо страшно. Нема потреба повеќе да се прашувате себеси, нашиот чај е веќе готов и ве очекува да го пробате. Верувајте ни дека ќе ви се допадне!

Состојки: вода, шеќер, билни екстракти од шипка, црн морков, хибискус и црни рибизли (0,21 %), киселина (лимонска киселина), ароми на брусница и малинка, конзерванси (натриум-бензоат и калиум-сорбат, макс. 400 мг/л), антиоксиданс (аскорбинска киселина). Не содржи кофеин. Сува материја: минимум 8 %. Пијалакот е пастеризиран.

Просечна вредност во 100 мл производ
Енергетска вредност142 kJ (34 kcal))
Протеини0,0 g
Јаглени хидрати8,2 g
Масти0,0 g

QL – Леден чај праска

Proizvod

Ледениот чај QL од праска е направен од билни екстракти на црн чај со додадена арома на праска. Остриот вкус на црниот чај надополнет со богатата арома на праска обезбедува единствен и освежителен вкус. За тотално КУЛ овошно освежување!

Состојки: вода, шеќер, билни екстракти од шипка и црн чај (0,23 %), киселина (лимонска киселина), ароми, конзерванси (натриум-бензоат и калиум-сорбат, макс. 400 мг/л), антиоксиданс (аскорбинска киселина). Сува материја: мин. 8 %. Пијалакот е пастеризиран.

Просечна вредност во 100 мл производ
Енергетска вредност142 kJ (34 kcal)
Протеини0,0 g
Јаглени хидрати8,2 g
Масти0,0 g
Кофеин1,7 mgCopyright © FRUCTAL MAK. All rights reserved