home

QL - Негазирани пијалаци

QL - Пијалак портокал

Proizvod

Кога пиеме QL пијалак од портокал се чувствуваме како топлите сончеви зраци да не греат во текот на целото лето. Освежувачки и тотално КУЛ за секој ден!

Содржина на овошје: минимум 10%. Состојки: вода, сок од портокал од концентрат, шеќер, природна арома, регулатор на киселост (лимонска киселина, тринатриум цитрат), стабилизатори (натриум-карбоксиметил целулоза, гума арабика, пектин), конзерванси (натриум-бензоат и калиум-сорбат, макс. 400 мг/л), антиоксиданс (аскорбинска киселина), бои (бета-каротен, куркимин). Сува материја: мин. 8%.

Просечна вредност во 100 мл производ
Енергетска вредност170 kJ (39 kcal)
Протеини0,1 g
Јаглени хидрати9,9 g
Масти0,0 g

QL – Пијалак зелено јаболко

Proizvod

QL пијалакот од зелено јаболко има ниска енергетска вредност, но сепак е добар. Ма каков добар, одличен е, тотално КУЛ! Сочен и секогаш при рака

Содржина на овошје: минимум 10%. Состојки: вода, сок од јаболко од концентрат, шеќер, киселина (лимонска киселина), конзерванси (натриум-бензоат и калиум-сорбат, макс. 400 мг/л), арома, бои (карамел-сулфатно/амонијачен, кинолинско жолта, зелена С), антиоксиданс (аскорбинска киселина). Сува материја: мин. 8%.

Просечна вредност во 100 мл производ
Енергетска вредност163 kJ (38 kcal)
Протеини0,1 g
Јаглени хидрати9,4 g
Масти0,0 g

QL - Пијалак мултивитамин

Proizvod

Негазиран освежителен пијалак со 7 овошни сокови со додадени 10 витамини и провитамин А. Домашно, тропско и егзотично овошје во извонредна мешавина на витамини за здрав и освежителен пијалак. Во 10 различни точки на удобност се допираат нашите сетила кога го пиеме овој мултивитамински пијалак. Тотално КУЛ чувство!

Содржина на овошје: минимум 12 %. Состојки: вода, шеќер, сокови од портокал (5 %), морков (3 %), лимон (2 %), маракуја (0,6 %), ананас (0,5 %), мандарина (0,5 %) и манго (0,4 %) од концентрати, киселина (лимонска киселина), конзерванси (натриум-бензоат и калиум-сорбат, макс. 400 мг/л), витамини (Ц, нијацин, Е, пантотенска киселина, Б6, рибофлавин, тијамин, фолна киселина, биотин, Б12) и провитамин А, стабилизатори (пектин, натриум-карбоксиметил целулоза), арома. Сува материја: мин. 8 %.

Просечна вредност во 100 мл производ
Енергетска вредност170 kJ (39 kcal)
Протеини0,1 g
Јаглени хидрати9,9 g
Масти0,0 g
Витамин Ц9,0 mg*
Ниацин2,7 mg*
Витамин Е1,5 mg*
Пантотенска киселина0,9 mg*
Витамин Б60,3 mg*
Рибофлавин0,24 mg*
Тијамин0,21 mg*
Провитамин А/како Витамин А1200 μg* / 200 μg**
Фолна киселина30 μg*
Биотин0,023 mg*
Витамин Б120,15 μg*

QL – Пијалак шумско овошје

Proizvod

Фруктал ви ги носи мистериозните шумски бои трансформирани во одличен вкус. Различните видови на шумско овошје содржани во овој пијалак претставуваат вистински подарок од природата. Буквално да неможете да се одлучите дали само да го гледате или и да го пробате. Ах, навалете и задоволете ја вашата жед и ќе се чувствувате тотално КУЛ!

Содржина на овошје: минимум 10%. Состојки: вода, шеќер, сокови од јаболка (6,5 %), црвено грозје (1 %), вишни (0,5 %), црни рибизли (0,5 %), јагоди (0,5 %), боровинки (0,5 %) и капинки (0,5 %) од концентрати, киселина (лимонска киселина), боја (екстракт на црн морков и хибискус), конзерванси (натриум-бензоат и калиум-сорбат, макс. 400 мг/л), арома. Сува материја: мин. 8%.

Просечна вредност во 100 мл производ
Енергетска вредност163 kJ (38 kcal)
Протеини0,1 g
Јаглени хидрати9,4 g
Масти0,0 gCopyright © FRUCTAL MAK. All rights reserved